Výzva uživatelům serveru NAGANO

Z Nagano.cz - OK0NAG
Přejít na: navigace, hledání

Je to již nějaký čas, co jsem naposledy psal o radioamaterském serveru nagano.cz. Tento server zajišťuje pro nás - radioamatéry mnoho užitečných HAM informací ze světa Internetu a nabízí je už 7. rok k dispozici i do sítě PR. Za těch dlouhých 7 let prošel server mnoha změnami a vylepšeními. Ty tam jsou časy, kdy server běžel s operačním systémem DOS na dnes již historické 486 s procesorem 66MHz.

Celkový počet dnes provozovaných služeb na linuxovém Naganu neustále roste a je třeba k tomu přizpůsobit i "železo". Jednoduše řečeno, stávající P II na 400MHz už to vše nestíhá. Rádi bychom tedy letos udělali významný upgrade serveru nagano.cz tak, aby stávající služby fungovaly rychle a byla možnost nasadit další.

V současné době je zaregistrováno 901 uživatelů převážně z OK a OM, v poslední době přibyly i stanice ze zámoří a jiných zemí. Počet uživatelů s nastavenou domácí BBS OK0NAG je nyní 426. Jsou to úctyhodná čísla, která dokazují, že tento server je jeden z nejvíce navštěvovaných ham míst v OK. Rádi bychom tedy oslovili všechny registrované uživatele a požádali je o spolupráci - přispění na nové komponenty do PC Nagana. Tento rok také plánujeme přesun serveru Nagano do nového qth s rychlým Internetem 10Mb/s tak, aby komunikace se serverem byla maximálně rychlá.

Přispět lze libovolnou částkou na konto 1577630001/55002400, eBanka. Variabilní symbol pro Nagano je 4427. Adresa majitele účtu: Rada Sysopů, Guthova 266, Ondřejov.

Přeji všem to nejlepší v novém roce.
73, za Nagano team
Honza OK1FUL